"Vatanını en çok seven, ona en çok hizmet edendir."
M. Kemal Atatürk
Şehidimizi ebedi istirahgahına uğurladık.
Şehidimizi ebedi istirahgahına  uğurladık.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Coşkun Karabulut (26),Akşehir'de yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şarkikaraağaç Nüfusuna kayıtlı olan şehidimizin cenaze törenine Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa ÇARKACI, Şarkikaraağaç Kaymakamı Mustafa GÖRMÜŞ, İlçemiz Belde Belediye Başkanları  ve Şarkikaraağaç halkının yoğun katılımıyla şehidimize son görev yerine getirildi.

Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'ndan görevli olan ve geçici görevle gittiğiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Karabulut'un naaşı, dün Konya Havalimanı'na, oradan da Akşehir Devlet Hastanesi'ne getirildi. Karabulut'un cenazesi, helallik alınmak için sabah Akşehir Devlet Hastanesi'nden alınarak baba ocağına götürüldü. Baba ocağında dualar okunduktan ve helallik alındıktan sonra şehidin naaşı omuzlara alınarak Akşehir Nasrettin Hoca Meydanı'na getirildi. 

SİLAH ARKADAŞLARI TABUTUNDA SARILARAK VEDALAŞTI 

Şehit Karabulut'un cenazesinin musalla taşına konulmasının ardından, şehidin yakınları gözyaşları içerisinde tabuta sarıldı. Daha sonra şehidin silah arkadaşları ve komutanları da tabutu öperek "Dimdik ayaktayız, kimseyi güldürmeyeceğiz." diyerek helallik istedi.
Öğle namazının okunmasının ardından, Nasrettin Hoca Meydanı'na çevre ilçe ve köylerden gelen yaklaşık 20 bin kişi, şehit Karabulut'un cenaze namazını kıldı. 
Cenazeye, Konya Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı ve 3'üncü Ana Jet Üssü Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı. Şehit Karabulut'un cenazesi, tekbirler eşliğinde Akşehir Şehitliği'ne defnedildi
Bu haber 1210 defa görüntülenmiştir.
Oluşturma Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı