İLÇEMİZ DOĞAL GAZ HAYALİNE KAVUŞUYOR

TBMM Başkan vekilimiz Sn Süreyya Sadi BİLGİÇ,  Isparta'nın büyük ilçelerinden olan Şarkikaraağaç ve Eğirdir'e doğalgaz getirilmesi ile ilgili çalışmaların 2022 yılı başında başlayacağını açıkladı.

TBMM Başkan vekili BİLGİÇ, yönetmelikte yapılan değişiklikle doğalgaz yatırımı için  nüfusta 20 bin şartının kaldırıldığını, BOTAŞ ve Torosgaz yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda 2022 yılında Şarkikaraağaç ve Eğirdir'e doğalgaz çalışmalarının başlayacağını belirterek: "Bu yıl içinde gerekli planlamalar yapılacak. 2022 yılı başında da çalışmalar başlayacak. Her iki ilçemize de hayırlı olsun" dedi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız İsa ÇARKACI; “Göreve geldiğimiz günden bu yana Şarkikaraağaçımızı hak ettiği yere getirmenin gayesiyle çalıştık. Her alanda ilçemizi bir adım ileriye taşımaya çalıştık. Doğalgaz da  ilçemiz için yıllardır hayalini kurduğumuz bir konuydu. Bir süredir yoğun bir gayretle TBMM Başkan vekilimiz, Milletvekilimiz Süreyya Sadi BILGİÇ beyle çalışmalarımızı yürütmekteydik. Seçim öncesi önemli gelişmeler yaşadığımız doğalgaz yatırımıyla ilgili çalışmalarımız yeni bir aşamaya geldi. Doğalgaz ile ilgili fizibilite çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede planlı bir şekilde doğalgazı ilçemize kavuşturacağız. İlçemize kazandırılan birçok yatırımda olduğu gibi, doğalgaz yatırımının kazandırılmasında da bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Memleketimizin evladı Milletvekilimiz Sn Süreyya Sadi BİLGİÇ’e İlçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Doğal gaz ilçemize hayırlı olsun” dedi.