'Kırmızı çizgimizi çekiyoruz'

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Şarkikaraağaç’ta 'Kırmızı çizgi’ uygulamasına başlandı. Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, belediye ekipleri yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyamaya başladı.

İçişleri Bakanlığı yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmaların ardından bu kez de 'Kırmızı çizgimizi çekiyoruz' şeklinde yaya geçitlerinin kırmızı renkle boyanması için çalışma başlattı. Yurt genelinde başlatılan etkinlikle kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor. Şarkikaraağaç’ta gerçekleşen Kırmızı çizgimizi çekiyoruz uygulamasına Şarkikaraağaç Kaymakam vekili Murat Kahraman Şarkikaraağaç İlçe Emniyet Müdürü Şarkikaraağaç Jandarma Komutanı Belediye zabıta ekipleri ve kurum amirleri katıldı.

Şarkiraaağaç Belediyesi  ekipleri de bugün yaya geçitlerinin beyaz renkli şeritlerinden bazılarını kırmızı renge boyamaya başladı.