TÜRKİYE GEÇİLMEZ

BUNDAN  BEŞ YIL ÖNCE ÜLKEMİZ, 15 TEMMUZ 2016 DA TARİHİNİN EN ALÇAK İHANETLERİNDEN BİRİSİNİ YAŞAMIŞTIR. O GÜNÜN GECESİNDEN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNE MENSUP HAİNLER TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİMİZİN DEMOKRASİYE VE MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMASI İLE BERTARAF EDİLMİŞTİR.
MİLLETİMİZİN GELECEĞİNİ İPOTEK ALTINA ALMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI MİLLETİMİZ O GECE İRADESİNE, DEMOKRASİNE, İSTİKLAL VE İSTİKBALİNE CANI PAHASINA SAHİP ÇIKMIŞTIR. SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR DİYEN BİR MİLLETİN EVLATLARI OLARAK O GECE GÖZÜNÜ KIRPMADAN ŞEHADETE YÜRÜYEN VATAN EVLATRININ KAHRAMANLIĞI TARİHE YAZILDI.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN IN ÇAĞRISIYLA ÖMER HALİSDEMİRLER GİBİ MEYDANLARA İNEREK,DEVLETİNE MİLLETİNE SAHİP ÇIKAN BU VATANIN HER KÖŞESİNDE DİMDİK DURUŞLARIYLA BU ÜLKENİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKARAK BÜYÜK BİR İRADEYİ ORTAYA KOYAN MİLLETİMİZ, DARBE YAPMAYA KALKAN HAİNLERİ PÜSKÜRTMÜŞTÜR. VATANIN VE MİLLETİNİN İSTİKLAL VE İSTİKBALİ İÇİN SOKAĞA ÇIKAN MİLLETİMİZ KENDİLERİNE DOĞRULTULAN SİLAHLARA VE ÜZERLERİNE SÜRÜLEN TANKLARA GEREKLİ CEVABI VERMİŞ O GECE MİLLETİMİZ YENİ BİR KURTULUŞ DESTANI YAZMIŞTIR. 
 DEVLETİMİZ 15 TEMMUZ U UNUTMAMAK VE YENİ NESİLLERE UNUTTURMAMAK İÇİN BUGÜNÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ İLAN ETMİŞTİR.
BİZLER BUGÜNÜN 5 İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ÜLKESİ İÇİN HAYATINI KAYBEDEN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ ANMAK VE MİLLİ BİRLİK RUHUNU TEKRAR YAŞATMAK İÇİN YİNE MEYDANLARDAYIZ.
 
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞANIN VURGU YAPTIĞI GİBİ TEK MİLLET TEK BAYRAK TEK VATAN TEK DEVLET 
İLKELERİ ETRAFINDA BİR OLACAĞIZ. 
BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARINI YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ. BU VESİLE İLE DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜNDE DEVLETİNİN VE MİLLETİNİN YANINDA DURAN ŞARKİKARAAĞAÇLI HEMŞEHRİLERİMİN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN HEPİNİZİ SEVGİ VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.
İsa ÇARKACI
Şarkikaraağaç Belediye Başkanı